Єдині та державні реєстриКорисна інформація

ОПОДАТКУВАННЯ: Податок з доходів фізичних осіб при укладенні договору купівлі-продажу нерухомого майна

Нотаріус посвідчує договір купівлі-продажу нерухомого майна за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору.
Дохід від продажу об'єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону.

Сума податку визначається та самостійно сплачується за місцем нотаріального посвідчення договору, через банківські установи, особою, яка продає нерухомість, - до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу. Якщо стороною договору купівлі-продажу об'єкта нерухомого майна є юридична особа чи фізична особа - підприємець, така особа є податковим агентом платника податку щодо нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів, отриманих платником податку від такого продажу.
Фізична особа зобов'язана відобразити доход від такого відчуження у річній податковій декларації.

Дохід, отриманий від продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад 3 роки, не оподатковується.
Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад 3 роки не розповсюджується на майно, отримане у спадщину.

Ставки податку:

5 % - дохід, отриманий від продажу нерухомого майна, відмінного від житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку, а також земельної ділянки, понад норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України;
- дохід, отриманий від продажу будь-якого об'єкту нерухомості, який перебуває у власності платника податку менше 3 років;
- дохід, отриманий від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об'єктів нерухомості.
18 % - дохід від операцій з продажу об'єктів нерухомості, що здійснюються фізичними особами - нерезидентами (оподатковується в порядку, встановленому для резидентів).

Тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір. Військовий збір сплачується в порядку, передбаченому для сплати податку з доходів фізичних осіб. Ставка збору становить 1,5 %.
 
Більш детальну інформацію з приводу оподаткування можна отримати в органах Державної фіскальної служби України.

на початок сторінки