Єдині та державні реєстриКорисна інформація

ОПОДАТКУВАННЯ: Податок з доходів фізичних осіб при укладенні договору дарування

Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є обдаровувані, які отримали дарунок.
Дохід у вигляді дарунку зазначається в річній податковій декларації, крім обдаровуваних-нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального посвідчення договору дарування, та обдаровуваних, які отримали в дарунок об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими обдаровуваними-резидентами, які сплатили податок до нотаріального посвідчення договору дарування.

Ставки податку:

0 % - дарунок, що приймається в дар членами сім'ї дарувальника першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені );
- дарунок, що приймається в дар особою, яка є інвалідом I групи або має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування;
- дарунок, що є нерухомим або рухомим майном та приймається в дар особою, яка є дитиною-інвалідом.
5 % - дарунок, що приймається в дар особами, які не є членами сім'ї дарувальника першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені ).
18 % - дарунок, що приймається в дар обдаровуваним-нерезидентом або від дарувальника-нерезидента.

Тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір. Військовий збір сплачується в порядку, передбаченому для сплати податку з доходів фізичних осіб. Ставка збору становить 1,5 %.
 
Більш детальну інформацію з приводу оподаткування можна отримати в органах Державної фіскальної служби України.

на початок сторінки